21 października 2020

Zaproszenie na Webinarium CeBaM 29.10.2020, godz. 10.00

21 października 2020 | Karolina Dziubata

w imieniu zespołu Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszam na webinarium migracyjne, podczas którego Wiktor Magdziarz i Natalia Styrnol – laureaci konkursu Minigrantów Migracyjnych CeBaM UAM – zaprezentują wyniki przeprowadzonych badań.

Prezentacja pt. „Sieci wsparcia migrantek i migrantów zarobkowych z Ukrainy w małych miejscowościach w dobie kryzysu związanego z pandemią Covid-19” odbędzie 29 października o godz. 10.00 online.

Zapisy na webinarium

Minigranty Migracyjne CeBaM UAM mają na celu finansowe wsparcie młodych badaczy i badaczek – studentów, studentek, niedawnych absolwentów i absolwentek kierunków humanistycznych i społecznych – w realizacji badań na tematy związane z migracją. Przyznawane są przez zespół CeBaM UAM w konkursach organizowanych od 2019 roku i ogłaszanych wiosną.

Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu działa od 2009 r. realizując badania naukowe dotyczące migrantów i migracji w Polsce i na świecie oraz projekty praktyczne w obszarze wsparcia cudzoziemców (Migrant Info Point) i edukacji. Więcej informacji na stronie.

Biogramy

Natalia Styrnol jest studentką socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe i badawcze oscylują wokół tematów migracji, społecznych skutków zmian klimatu i sprawiedliwości społecznej. Podejmując rozmaite działania kieruje się feministyczną wrażliwością na problemy społeczne oraz bliskie jest jej podejście socjologii zaangażowanej. Swój rozwój akademicki łączy z działalnością aktywistyczną, ostatnio głównie na polu podnoszenia świadomości na temat skutków kryzysu klimatyczno-ekologicznego.

Wiktor Magdziarz ukończył socjologię w ramach studiów pierwszego stopnia na MISH UJ i MISH UW. Obecnie natomiast mieszka w Londynie i jest studentem MSc International Social and Public Policy na London School of Economics and Political Science. Interesuje się socjologią migracji i planuje rozwijać w tym kierunku, dlatego też w trakcie swoich studiów próbuje poszerzać warsztat metodologiczny i zdobywać praktyczne umiejętności prowadząc własne badania. Prywatnie natomiast pasjonuje się muzyką, podróżami, piłką nożną oraz tym, jak kultura popularna wchodzi w interakcje z bieżącymi wydarzeniami i odnosi do rozmaitych problemów społecznych.

Z wyrazami szacunku,

Izabella Main