24 stycznia 2019

EtnoWiaraGada#2: Między etnologią a archeologią na Filipinach

24 stycznia 2019 | Agata Stanisz

Studenckie Koło Naukowe Etnologów zaprasza na drugie spotkanie z cyklu wieczorków z antropologią.

EtnoWiaraGada to inicjatywa studencka, a jej celem są spotkania z różnymi kulturami oraz, za ich pomocą, próba wyjścia poza schematy myślenia, którymi operujemy na co dzień. Pragniemy pokazać Wam antropologię! Przy kubku herbaty, kieliszku wina i wspaniałej atmosferze.

Gościem drugiego spotkania jest Zuzanna Kowalczyk, studentka Archeologii i Etnologii. W 2016 roku pojechała na Filipiny w celu przeprowadzenia badań archeologicznych. To właśnie tam zainspirowała ją etnologia. Zuza wkrótce tam wraca, by zrealizować projekt łączący obie dziedziny. O tym, a także o… jeżdżeniu na dachu Jeepneya z kurczakami oraz walkach kogutów opowie jw niedzielę 27 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 w Pan Gar (ul. Slowackiego 19/21 „Dom Tramwajarza”).

Link do wydarzenia na Facebooku [tutaj].