3 września 2021

Stypendia na studia i staże naukowe w Bawarii

3 września 2021 | Karolina Dziubata

Rząd niemieckiego landu Bawaria zaprasza m.in. obywateli polskich do aplikowania o stypendia na studia magisterskie, doktoranckie oraz roczne staże naukowe na uczelniach bawarskich. Celem programu stypendialnego jest wspieranie współpracy naukowej i wymiany akademickiej między Bawarią a Europą Środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią.

Stypendium przyznawane jest na rok z możliwością przedłużenia do 3 lat, a jego stawka jest dostosowana do sytuacji rodzinnej stypendysty i może być powiększona w przypadku posiadania dzieci. Osoby zainteresowane powinny aplikować bezpośrednio przez Centrum BAYHOST przy Uniwersytecie w Ratyzbonie.

Termin składania wniosków upływa 1 grudnia br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

oraz w Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM.