16 marca 2023

Nowa książka pod redakcją mgr Alexandry Staniewskiej i prof. Ewy Domańskiej

16 marca 2023 | Karolina Dziubata

Właśnie ukazała się monografia pod redakcją naszej doktorantki mgr Alexandry Staniewskiej oraz prof. Ewy Domańskiej „Ekshumacje polityczne. Teoria i praktyka”! Książka została wydana nakładem wydawnictwo słowo/obraz terytoria i Muzeum Historyczne w Lubinie.

Pierwsza w Polsce publikacja dotycząca ekshumacji politycznych, które zostały ukazane w perspektywie zarówno globalnej, jak i lokalnej, humanistycznej i przyrodniczej. Zebrane w książce artykuły oferują innowacyjne i panoramiczne ujęcie rozmaitych przypadków ekshumacji politycznych i praktyk odsłaniania grobów. Wiążą różne zdarzenia, ludzi i miejsca, a także teorie, metody i tendencje badawcze. Praca włącza się w dynamicznie rozwijające się w Polsce i na świecie studia nad martwym ciałem i szczątkami, badania grobów masowych i ekshumacji, które traktowane są jako wyznaczniki kondycji współczesnego świata i człowieka.

https://terytoria.com.pl/1849-ekshumacje-polityczne.html?fbclid=IwAR1qbRmowMNGro5sx-teaUKsgLfQo0pnfPHx0LB8EX_Lh0RCDS3Ao4KAnhg