4 grudnia 2023

X spotkanie absolwentek i absolwentów poznańskiej etnologii

4 grudnia 2023 | Karolina Dziubata
W piątek 1 grudnia w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbyło się jubileuszowe X spotkanie absolwentek i absolwentów poznańskiej etnologii.
Łączyliśmy się z Belgradem, gdzie Lech Kończak objął właśnie funkcję dyrektora Instytutu Polskiego. Andrzej Moniak wspominał studencką wyprawę do Indii z 1976 roku. Biznesowe ścieżki absolwenckie reprezentowali:Wydawnictwo Zakamarki, piekarnia Czarny Chleb oraz firma Rosenthal.
Natomiast część artystyczna to fajerwerkowy koncert zespołu Pogo-dni z jarocińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz liryczny solo akt Mariusza Ossowskiego, dyrektora Ośrodka Kultury w Pogorzeli.
Cieszymy się, że spotkanie otworzyła JM Rektorka UAM Bogumiła Kaniewska, komplementująca naszą ideę i wywołanego przez nią ducha wspólnoty.
Biorąc pod uwagę to, że ostatni goście opuszczali spotkanie o godzinie 22.00 w śnieżny, piątkowy wieczór, wnioskujemy, że warto było je zorganizować.
Dziękujemy za Waszą obecność, za rozmowy oraz setkę uśmiechów!
Spotkanie poprowadzili Waldemar Kuligowski i Karolina Dziubata-Smykowska.