9 grudnia 2020

Instytutowe Seminarium Antropologiczne: „Medyczne i prawne negocjacje jakości życia, obywatelstwa i tożsamości w kontekście leczenia uzależnień w Norwegii” dr Aleksandra Bartoszko

9 grudnia 2020 | Karolina Dziubata

Zapraszamy na szóste spotkanie z cyklu Instytutowe Seminaria Antropologiczne w roku akademickim 2020/2021, które odbędzie się 15.12.2020 o 09:30 na platformie MS Teams. Osoby zainteresowane dodaniem do grupy seminaryjnej prosimy o kontakt pod adresem karolina.dziubata@amu.edu.pl najpóźniej dzień przed wydarzeniem lub kliknięcie w link.

Dr Aleksandra Bartoszko jest antropolożką społeczną; pracuje w VID Specialized University w Oslo.  Jej badania i publikacje koncentrowały się na zagadnieniach uzależnień, niepełnosprawności, ryzyka, aktywizmu i polityki społecznej. Prowadziła badania terenowe w Nikaragui i Norwegii. Efektem jej prac badawczych były liczne artykuły, współredagowała także publikację zbiorową zatytułowaną The Patient: Probing the Inter-Disciplinary Boundaries oraz opublikowała w formie komiksu opowieść etnograficzną o dożylnym stosowaniu narkotyków i żółtaczce typu C, The Virus. Dr Bartoszko jest zastępczynią redaktora naczelnego czasopisma „Journal of Extreme Anthropology”. Jej monografia The Pharmaceutical Other: Heroin Addiction Treatment in Norway ukaże się wkrótce w serii Routledge Studies in Health and Medical Anthropology.

Abstrakt wystąpienia dr Aleksandry Bartoszko znajdą Państwo tutaj.