12 lipca 2018

Nasi absolwenci wraz z projektem Fundacji Atqi w Królestwie Maroka

12 lipca 2018 | Agata Stanisz

Fundacja Atqi wraz z ekipą wolontariuszy (m.in. absolwentów IEiAK: Anny Płygawko, Magdy Kielar, Michała Jendrzejewskiego, Darka Stachowiaka, Michała Wolskiego) dzięki pomocy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Maroka oraz za zgodą Ministerstwa Edukacji Królestwa Marokańskiego zrealizowała II edycję projektu Spotkania Kultur w Wysokim Atlasie w Maroku.

W ramach projektu w szkole w Imaghuden w dolinie Atqi przeprowadzono warsztaty o Polsce, o roli antropologa kulturowego oraz przekazano ponad 100 prac, w tym listy, rysunki, filmy i prezentacje multimedialne wykonane przez polskie dzieci. Podczas realizacji projektu Fundacja Atqu gościła delegację Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Maroka. Celem długofalowym projektu jest zainspirowanie polskich i marokańskich dzieci do wymiany międzykulturowej, do rozmowy o wartości dialogu pomiędzy kulturami, do szukania podobieństw, różnic i wzajemnego wspierania się. Honorowy Patronat nad projektem objął profesor Michał Buchowski – Dyrektor Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu.

Publikacja na ten temat znalazła się na głównej stronie Ambasady: