6 sierpnia 2021

Blog podsumowujący praktyki studenckie 05-15.06.2021

6 sierpnia 2021 | Karolina Dziubata

Zachęcamy do zapoznania się z blogiem studentów i studentek Etnologii UAM i UJ podsumowującym terenowe rozpoznania dokonane podczas wyjazdu na praktyki do Zgorzelca/Goerlitz w dniach od 5 do 15 czerwca 2021 roku.

Tematy wokół których skupiły się nasze projekty dotyczyły przede wszystkim praktyk transgranicznych (targowisko po stronie polskiej i niemieckiej, rzeka graniczna – Nysa Łużycka), aktywizmu i obywatelstwa miejskiego (kopalnia Turów, polsko-niemieckie praktyki sąsiedztwa, osoby z niepełnosprawnościami), migracji zarobkowej (sprzątaczki pracujące w Niemczech) oraz performowania tożsamości (społeczność Greków i Greczynek mieszkających w Zgorzelcu).

Opiekunami naszych studentów i studentek był dr Mikołaj Smykowski i dr hab. Zbigniew Szmyt.