5 października 2023

Wystawa fotograficzna Miejsca poza | Miejsca w nas (beyond | within) Erle Kyllingmark (Norwegia)

5 października 2023 | Karolina Dziubata

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Miejsca poza | Miejsca w nas autorstwa Erle Kyllingmark (Norwegia) 10 pażdziernika o godz. 09:30 holu Collegium Historicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wstęp wolny.

„(…) W systemach natury każdy pojedynczy element odgrywa niezliczoną ilość ról, ponieważ każda cząsteczka materii krąży po kolei we wszystkich systemach. (…) Kyllingmark zabiera nas w poetycką podróż. To osobista wędrówka przez miejsca, obrazy, wspomnienia i opowieści. Artystka przywołuje te wymiary doświadczenia, które leżą poza bezpośrednim postrzeganiem przedmiotu czy krajobrazu. Fotografie, wykonane wyłącznie w analogowej technice wielokrotnej ekspozycji, sugerują intymne miejsce bez wyraźnego odniesienia: miejsca poza lub miejsca w nas. Tłem dla każdej indywidualnej percepcji jest uniwersum jako ogromna, wszechogarniająca całość”.
dr Wiktoria Michałkiewicz

Zespół kuratorski: Waldek Elwart, Gabriela Brdej, Urszula Kokoszka i Anna Ratajczak-Krajka
Współpraca kuratorska: Wiktoria Michałkiewicz REZO photo & art management
Organizator: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Wystawa realizowana jest w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Mecenasem Muzeum Narodowe w Gdańsku jest Grupa PGE.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa potrwa do 31 października.

PLAKAT