1 czerwca 2023
Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Pozyskiwanie zgód w celu podtrzymywania kontaktu z osobami kończącymi studia na UAM

1 czerwca 2023 | Karolina Dziubata

Szanowni Państwo,

Dziś Studentki_ci UAM, a za chwilę Absolwentki_ci UAM, zachęcamy do pozostania w kontakcie z Alma Mater po ukończeniu studiów.

Pozwoli to m.in. na monitorowanie Waszych karier zawodowych w celu dostosowywania programów studiów do potrzeb rynku pracy! Chcemy reagować możliwie najlepiej i najszybciej na zmieniające się potrzeby rynku pracy. Zależy nam, aby pozostać z Absolwentkami i Absolwentami UAM w kontakcie, podtrzymywać więzi, a także tworzyć możliwości udziału dla Was np. w prowadzonych badaniach naukowych w UAM.

Monitorowanie losów zawodowych absolwentów, podtrzymywanie więzi/związków stanowi m.in. jeden z celów operacyjnych Strategii rozwoju UAM 2020-2030. Prowadzimy obecnie interesujący projekt #jestemzUAM, jest szansa, że odezwiemy się do Ciebie w przyszłości i opowiesz nam o swojej ścieżce kariery i sukcesach zawodowych!

Funkcjonuje również Stowarzyszenie Absolwentów UAM, oferujące interesujące inicjatywy!

Do realizacji potrzebujemy Waszych aktualnych danych kontaktowych i Waszej zgody.

Można to zrobić w prosty i szybki sposób, w systemie USOSweb

Student rozpoczynający ostatni rok/semestr studiów będzie miał automatycznie dodane dwie zgody, które będzie mógł odrzucić lub zaakceptować.

Będą to:

  • Udział absolwentów w badaniach naukowych;
  • Podtrzymywanie związków UAM z absolwentami.

Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. W celu cofnięcia należy kontaktować się z właściwym BOS dla Wydziału. Deklaracje pojawia się przy zalogowaniu do USOSweb, podejmujesz decyzję o akceptacji/odrzuceniu, aby przejść dalej w systemie. Każda deklaracja związana jest z danym programem.

W przypadku skreślenia, oświadczania są anulowane, przy wznowieniu na ostatni rok dokumenty ponownie są dodawana do akceptacji/odrzucenia.

NIE TRAĆMY ZASIĘGU! W KONTAKCIE Z UAM!