19 grudnia 2019

Ukazała się książka z tekstami Bartka Stańdy

19 grudnia 2019 | Anna Weronika Brzezińska

Nakładem wydawnictwa Instytut im. Oskara Kolberga ukazała się książka zawierająca teksty naszego absolwenta – Bartka Stańdy, który zmarł niespodziewanie 1 kwietnia 2019 roku. Naszego Przyjaciela już z nami nie ma, zostały jednak jego teksty, opisy, analizy i spostrzeżenia. Chcemy, żeby została również pamięć o nim, dlatego kilka ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad zebraniem jego tekstów i przygotowaniem poniższego wydawnictwa. Nasza praca była tylko niewielką częścią, która rozpoczęła cały proces. Tak naprawdę to dzięki pomocy wielu osób i dzięki ich finansowanemu wsparciu możemy mieć Bartka na wyciągnięcie ręki. Bo mocno wierzymy w to, że jest w każdym słowie, które zostało tutaj wydrukowane.

Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej zbiórki, za każdą złotówkę, która przybliżyła nas do tej książki. Dziękujemy za słowa otuchy, które dawały poczucie, że to ma sens. Dziękujemy za wysyłanie w świat informacji o naszej akcji. I przede wszystkim dziękujemy za zaufanie
i  wiarę w to, że na pewno się uda.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich Wydawnictw, które zgodziły się na publikacje tekstów Bartka w poniższej książce, a także do Współautorów tekstów. Redakcji e-poznan.pl chcielibyśmy podziękować za medialne wsparcie naszej zbiórki, a także za zgodę na przedruk artykułów pisanych przez Bartka na łamach portalu.

Serdeczne ukłony również w kierunku naszych Recenzentów – Prof. UwB Urszuli Wróblewskiej i dra Marcina Owsińskiego, którzy mimo natłoku obowiązków, znaleźli chwilę, aby wspomóc naszą pracę swoimi merytorycznymi uwagami.

Na końcu chcielibyśmy podziękować Rodzicom i Siostrze Bartka. To od nich dostaliśmy zielone światło na działanie. Dziękujemy, za Wasze zaufanie i mamy nadzieję, że ta książka, będzie dla Was pięknym wspomnieniem bardzo niezwykłego człowieka, jakim był Bartek.    

Elektroniczna wersja książki dostępna jest w Cyfrowym Archiwum im. Józefa Burszty.

Dziękujemy!

Anna Weronika Brzezińska, Aleksandra Paprot-Wielopolska, Monika Różańska, Katarzyna Rybarczyk, Mikołaj Smykowski