Z przyjemnością informujemy, iż właśnie ukazała się książka dra Kacpra Pobłockiego pt. "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania". Składa się ona z dwóch części. Pierwsza opisuje jak działa globalna gospodarka, a druga opisuje jej genezę. 
 
Waldemar Kuligowski, Czas Kultury: "Mamy do czynienia z pracą prawdziwie oryginalną, twórczą, stawiającą nowe pytania i pięknie otwierającą nieznane jeszcze perspektywy."
 
Szymon Grela, Res Publica Nowa: "Kacpra Pobłockiego, antropologa, śmiało można wymienić jako jednego z najciekawszych autorów książek o ekonomii napisanych w ostatnich latach – zresztą obok Andrzeja Ledera (filozofa i psychoterapeuty) i Adama Leszczyńskiego (historyka)”
 
Jan Sowa, Praktyka Teoretyczna: "Chylę czoła przed wszechstronną erudycją autora oraz jego zdolnością do zestawiania w dość spójne konstrukcje intelektualne danych, wydarzeń i procesów zaczerpniętych z rejestrów bardzo oddalonych od siebie w czasie i w przestrzeni"
 
Robert Majewski, Gazeta Wyborcza: "„Czy ignoranta w sferze ekonomii – takiego jak ja – może zainteresować książka z tej dziedziny? Tak, jeśli jest to Kapitalizm Kacpra Pobłockiego. Książkę – a właściwie księgę – połknąłem jak powieść sensacyjną”.
 
Szymon Zdziebłowski, Nauka w Polsce: "„Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany – skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku Kapitalizmu".
 
Rafał Woś, Dziennik Gazeta Prawna: "Kapitalizm można porównać do wielkiego tortu. Jest imponujący i wygląda smakowicie”
 
Więcej informacji o książce można znaleźć tutaj: 
 
 
Spotkanie promocyjne w Poznaniu odbędzie się 9 stycznia w CK Zamek o godzinie 18:00. 

 

Dlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow

 skne