W terminie 14-23 lipca 2017 Muzeum w Bielsku Podlaskim (oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) organizuje kolejną edycję etnograficznych badań terenowych. Ich celem jest zebranie informacji na temat tradycji występowania obrzędowego ręcznika.

Badania będą prowadzone na terenie powiatu bielskiego w gminach: Wyszki, Brańsk i Boćki.

Organizator zapewnia uczestnikom (6 studentom) noclegi i wyżywienie, zwrot kosztów za bilety przejazdowe oraz certyfikat uczestnictwa w badaniach.

W badaniach będą też brali udział studenci z Brzeskiego Uniwersytetu Państwowego im. Aleksandra Puszkina z Brześcia.

Oferta skierowana jest do studentów 1-3 roku studiów I stopnia naszego Instytutu.

Wymagania: umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy oraz zainteresowanie tematyką tradycyjnego rękodzieła.

W ramach przygotowań do badań przewidziano organizację 3 spotkań na przełomie maja i czerwca (w terminie ustalonym wspólnie po zakończeniu rekrutacji). Obecność na wszystkich spotkaniach jest warunkiem uczestniczenia w badaniach.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniach proszę o wypełnienie ANKIETY. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 maja. O zakwalifikowaniu się (lub nie) na wyjazd uczestniczy zostaną poinformowani droga mejlową do dnia 10 maja 2017 roku.

Podobne badania z udziałem studentów poznańskiej etnologii były przeprowadzone w 2014 i 2015 roku.

Anna Weronika Brzezińska

rekrutacjaDlaczego warto studiowac etnologie prawabanneretnowiki logoPlanSeminariow Wydzial Historyczny maly