adiunkt

Pokój:  2.32
Dyżur: (semestr letni 2016/2017)

Poniedziałek 11:00 - 13:00
Wtorek 12:00 - 14:00

tel: +48 61 829 13 84

urlop:

Ogłoszenia dla studentów:

Zajęcia dydaktyczne
Etnologia Azji Centralnej
Etnologia Syberii
Nacjonalizm i modernizacja w Mongolii
Wstęp do etnologii Buriatów

Zainteresowania badawcze

Migracje i procesy etniczne w Azji Wewnętrznej

Udział w grantach i projektach badawczych

Tytuł: Kulturowe następstwa migracji. Na przykładzie buriackiej diaspory w Moskwie i buriackich repatriantów z Chin
Grantodawca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Rodzaj grantu: promotorski (kierownik: prof. dr hab. Zbigniew Jasiewicz)
Okres realizacji: 2009-2011
Funkcja: główny wykonawca

Najważniejsze publikacje

Buriaci w Mongolii. Dylematy tożsamości etnicznej i narodowej, „Lud” t. 91, 2007.

Бурятская диаспора в Монголии. Вопрос идентичности, в: Диаспоры в современном мире, (ред.) Д. Бороноева, 2008, Улан-Удэ – Хүлүн-Буир.

Бурятские диаспоры в Китае и Монголии. Стратегии адаптации и отношение к репатриации, 2008 в: VI Miжнародна Науково-Практична Конференцiя Студентiв, Аспирантiв та Молодих Вчених, Шевченкiвська Весна – 2008.

Хранители традиций или жертвы ассимиляции? Проблемы стереотипизации бурятского меньшинства в Монголии, в: Россия в Монголии: история и современность, 2008, Улан-Батор.

Стереотип бурята в Монголии. Приложение к исследованиям межэтнических отношений в современной Монголии, в: Научный востоковедческий журнал: Гуманитарные исследования Внутренней Азии, Издательство Бурятского Госуниверситета. 2008. №2, Улан-Удэ.

Бурятские диаспоры в Китае и Монголии. Стратегии адаптации и миграционные отношения, в: VI томе сборника Съезда востоковедов России, 2008, Улан-Удэ.

Przynależność do towarzystw naukowych i innych stowarzyszeń

zagraniczne:
American Center for Mongolian Studies

Praca doktorska

Tytuł: : Kulturowe następstwa migracji. Na przykładzie buriackiej diaspory w Moskwie i buriackich repatriantów z Chin
Rok obrony: 2012
Promotor: prof. dr hab. Zbigniew Jasiewicz

rekrutacjaDlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow