Do 20 lutego można zapisywać się na zajęcia zorganizowane w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM. Jedną z przygotowanych propozycji są wykłady „U źródeł etnodizajnu” prowadzone przez dr Annę Weronikę Brzezińską.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami dotyczącymi historii rozwoju zainteresowań twórczością ludową (w zakresie tradycyjnego rękodzieła i rzemiosła) w Polsce. Przekazanie wiedzy dotyczącej technik wykonywania i zdobienia wybranych rzemiosł: ciesielstwa i snycerstwa, plecionkarstwa, garncarstwa, tkactwa, wycinankarstwa, krawiectwa strojów ludowych, koronczarstwa, i hafciarstwa. Pozyskanie podstawowej wiedzy dotyczącej historii powstania ugrupowań artystycznych inspirujących się polskim rzemiosłem tradycyjnym i folklorem. Zapoznanie się z twórczością artystów profesjonalnych pracujących w nurcie etnodizajnu.

Zajęcia będą się odbywały we wtorki w godz. 17.30-19.00.

Wszystkie informacje o wykładach można znaleźć na stronie: https://uo.amu.edu.pl/kursy/u-zrodel-etnodizajnu

rekrutacjaDlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow Wydzial Historyczny maly