Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" w ostatnim czasie wydało książkę "Wielokulturowe Pomorze. Ukraińcy i ich dziedzictwo kulturowe na Żuławach i Powiślu" w ramach dofinansowania ze środków Województwa Pomorskiego. Publikacja jest efektem projektu, którego kierownikiem była nasza doktorantka - mgr Aleksandra Paprot. Jest ona również jednym z redaktorów naukowych książki i autorką tekstu pt. Etnologiczne badania terenowe wśród Ukraińców na Żuławach i Powiślu. W książce można znaleźć również tekst naszej studentki - Karoliny Dziubatej pt. Zagrożenia wobec ciągłości kultury ukraińskiej na Powiślu. Recenzentką tej publikacji była m.in. dr Anna Weronika Brzezińska.

Książkę można pobrać w wolnym dostępie jako PDF na stronie:

rekrutacjaDlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow Wydzial Historyczny maly