zdjecie ksiazki pleszewianie

Jacek Bednarski, Wojciech Dohnal, Jacek Schmidt
Pleszewianie o swoim mieście i sobie.
Perspektywa międzypokoleniowa

Centrum "Instytut Wielkopolski" Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań 2013

Autorami tomu są trzej pracownicy Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM. Wspólnym obszarem ich zainteresowań jest etnologia miasta oraz Wielkopolska jako region kulturowy. Prowadzili badania regionalne, które dotyczyły m.in. kwestii tożsamości i lokalnych identyfikacji, trwałości pozaborowych podziałów społeczno-kulturowych, zróżnicowania środowisk rodzinnych, wielkopolskich instytucji kultury oraz uczestnictwa w kulturze.
Książka jest rezultatem badań etnologicznych prowadzonych od 2010 r. przez Centrum "instytut Wielkopolski" i IEiAK przy współpracy władz Pleszewa. Adresowana jest do mieszkańców Pleszewa i osób zainteresowanych społecznościami wielkopolskich miasteczek. Jest ważnym przyczynkiem do monografii miasta.

Dlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow