Nakładem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego ukazał się pierwszy numer czasopisma „Dziedzictwo kulturowe wsi”. W jego tworzenie aktywnie są zaangażowani nasi pracownicy i doktoranci. Prof. dr hab. Zbigniew Jasiewicz jest członkiem Rady naukowej czasopisma, dr hab. Anna Weronika Brzezińska pełni funkcję zastępczyni redaktora naczelnego, a mgr Marta MachowskaMachowska jest sekretarzem redakcji.


W pierwszym tomie przeczytać można m.in. tekst dra Zbigniewa Szmyta „Dziedzictwo na antypodach postsocjalistycznego świata” oraz recenzje autorstwa dr hab. Anny W. Brzezińskiej i mgr Marty Machowskiej.


Recenzentami artykułów zamieszczonych w tomie byli m.in. dr Agnieszka Chwieduk i dr hab. Prof. UAM Waldemar KuligowskiUAM Waldemar Kuligowski.


Już niedługo czasopisma będzie dostępny w bibliotece wydziałowej – zapraszamy do lektury! 

 

Kolejny numer (2/2018) poświęcony będzie tematyce kolektywności, sąsiedztwa i współpracy.


Osoby zainteresowane opublikowaniem na łamach czasopisma artykułu, recenzji lub sprawozdania (z badań, konferencji, warsztatów) zapraszamy do przesyłania swoich propozycji do 31.03. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow

 skne