Fundacja KulturAkcja oraz Le Monde Diplomatique - edycja polska serdecznie zapraszają na spotkanie z Agatą Stanisz i Waldemarem Kuligowskim - autorami książki 'Ruchome modernizacje. Między Autostradą Wolności a „starą dwójką“ '.
---
O książce:

Ruchome modernizacje Agaty Stanisz i Waldemara Kuligowskiego to śmiała i nowatorska próba nakreślenia antropologii polskiej modernizacji. Dwoje autorów przygląda się autostradzie A2 i „starej dwójce” (DK92), drogom łączącym Polskę z Zachodem Europy. Przejście od DK92 do A2 stanowi centralny motyw projektu mającego materialnie zintegrować nasz kraj z Unią, a zarazem przyczynić się do postępu wewnętrznego. Analiza ekonomicznych, społecznych i symbolicznych aspektów tego przejścia ma wymiar uniwersalny bo pozwala zrekonstruować zasadnicze rysy dominującego w naszym kraju modelu modernizacji. Monografia autostrady A2 to znakomity klucz do zrozumienia źródeł jego sukcesów i porażek w pierwszym kilkunastu latach XXI wieku. Zderzenie wizji nowoczesności budowanej przez inwestycje infrastrukturalne (drogi, dworce, lotniska, stadiony) z aspiracjami i interesami społecznymi pozwala zrozumieć dlaczego sukcesy polskiej modernizacji mogą nie kłócić się z realnym doświadczeniem „Polski w ruinie”.
Le Monde diplomatique

----
Spotkanie odbędzie się 18 stycznia w Domu Tramwajarza, Słowackiego 19, w sali Piccolo
------
Goście:
dr Agata Stanisz - adiunkt w Zakładzie Studiów nad Kulturą Współczesną w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz członkini Pracowni Etnologii i Audiowizualnej na UAM. Badaczka terenowa i fieldrecordist, a także fotografka, blogerka i rzeczniczka idei wolnej kultury.

 

prof. Waldemar Kuligowski - kierownik Zakładu Studiów nad Kulturą Współczesną w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM. Od 2013 r. przewodniczący Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Członek Komitetu Nauk o Kulturze Pan i Komitetu Nauk Etnologicznych PAN. Redaktor naczelny Czasu Kultury.

Prowdzenie: Mateusz Kalinowski, Fundacja KulturAkcja
----

Organizatorzy: Fundacja KulturAkcja, Le Monde Diplomatique - edycja polska

Dlaczego warto studiowac etnologie prawaCreole logobanneretnowiki logoPlanSeminariow

 skne